Nyjet-Arkivit për » Ervin Nezha «

Ciganët nuk i vrasin kuajt… – nga Ervin Nezha

Ciganët nuk i vrasin kuajt nga Ervin Nezha Kam parë nga një kodër një vend ku thernin kuajt. Ishte kodër e lartë sepse nga aty, dielli dukej fare afër. Rrezet ranë mbi Lexo Me Teper.

Një natë me hënë, një natë pa hënë – Tregim nga Ervin Nezha

Një natë me hënë, një natë pa hënë nga Ervin Nezha Imagjinoni një makinë të vjetër e cila ngjitet në një kodër të veshur nga shkurret një natë korriku. Një hënë e Lexo Me Teper.

Quo Vadis Gjuhë e Letra Shqipe?!? – Debat rreth Maturimit 2022 – më i dobti në historinë e shkollave të mesme

Quo Vadis Gjuhë e Letra Shqipe?!? Debat: Maturimi më i dobët në histori të shkollave të mesme 29.712 gjimnazistë vetëm 4 dhjeta?!? Katër dhjetat e gjuhës dhe gjuhëtarët nga Ledi Shamku – Shkreli E Lexo Me Teper.

Vilsoni dhe Genci… në ditën e dënimit Kumtesë nga Ervin Nezha

Vilsoni dhe Genci… në ditën e dënimit Kumtesë nga Ervin Nezha “Saharaja” si model i djerrinës absolute, ku mbizotron heshtja dhe vetmija! Vilson Blloshmi përbën një nga rastet më të rrallë në Lexo Me Teper.

Tregimet të ndërtuara here prej ëndrre e here prej zhgjëndre… nga Teuta Sadiku

Tregimet të ndërtuara here prej ëndrre e here prej zhgjëndre… nga Teuta Sadiku shënime mbi librin me tregime “Të vdesësh nën diell” të Ervin Nezhës Ervin Nezha nuk e njoh nga afër, nuk Lexo Me Teper.

Tri ftestat – tregim nga Ervin Nezha

Tri ftestat tregim nga Ervin Nezha Për Ditën Botërore të Librit këtë herë, pata marrë tre ftesa. E para qe nga Insituti i Bujqësisë së Rrethit, që organizonte mbrëmjen “Takim me një Lexo Me Teper.

Agron Tufa kërkon azil politik në Zvicër – opinione intelektualësh dhe shkrimtarësh

Agron Tufa kërkon azil politik në Zvicër Ikja në kërkim të ezilit, nga drejtori i Institutit të Studimit të Krimeve të Komunizmit, nuk është alarm për ikjen e një njeriu të Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook