back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Edison Ypi

Petro Zheji – nga Edison Ypi

Petro Zheji nga Edison Ypi Mua letargut, mua gjarpërit të përgjumur në pritje të zgjohej kur të ngrohej moti, nuk më interesonin të tjerë; më mjaftonin...

Loja e Liut – nga Edison Ypi

Loja e Liut nga Edison Ypi Li Zorba ishte tironc. Liu e kishte shtëpinë mu te palca e tironcllikut, përballë Dervish Hatixhesë, atje ku labirinti i...

Pastruse… – nga Edison Ypi

Pastruse... nga Edison Ypi Të jetosh vetëm. Të shkruash pa u paguar. Të ikësh si i hazdisur me naftën tënde nëpër katunde të largëta për të...

Titujt shkencorë i mbajnë injorantët, dekoratat kriminelët – nga Edison Ypi

Titujt shkencorë i mbajnë injorantët, dekoratat kriminelët nga Edison Ypi Frikacakët inkurajohen. Trimat përbuzen. Titujt shkencorë i mbajnë injorantët. Dekoratat kriminelët. Sa më tepër punë t’u...

Nekrofili – nga Skënder Tufa

Nekrofili nga Skënder Tufa Në këtë kohë të trazuar janë të shumtë tipat, karakteret, mllefet e vjetra apo vetëreflektimi i këndit të errët për të cilin...

Filmi shqiptar: një arkivol që e paraqesin si djep – nga Edison Ypi

Filmi shqiptar: një arkivol që e paraqesin si djep nga Edison Ypi Kazan plehrash plot me coftina, bilbila polici të ndryshkur, gajde të çara, lahuta të...

Leman Ypi – nga Edison Ypi

Leman Ypi nga Edison Ypi Lemani ishte një aristokrate e kultivuar, inteligjente, e hirshme, e ndjeshme, e dhënë pas leximeve, artit, gjuhëve të huaja. Ai ishte një...

Bej forever – nga Edison Ypi

Bej forever nga Edison Ypi Gjeta një hidraulik për ca punë që kisha në shtëpi. Ishte nga një fshat i Gramshit. 26 vjeç, qefull, pa dhjamë...

Kam te puna… – nga Edison Ypi

Kam te puna... nga Edison Ypi Kam te puna gjithçka që lypset për të ndrequr biçikletën, sobën, rubinetën, këpucët; çelsa, kaçavida, llamarina, çekiça, sholla, lëkura, ngjitëse,...

Sizifi Rinush Idrizi – nga Edison Ypi

Sizifi Rinush Idrizi nga Edison Ypi Dy motra, dy vëllezër, asnjëri nga ne ende nuk e di nëse prindërit tanë përdorën ndonjë strategji që në shtëpinë...

Françesk Radi – nga Edison Ypi

Françesk Radi nga Edison Ypi Dëgjoja Beethoven, Vagner, Verdi, Shopen, Shtraus, Shostakovich, Çajkovski, Neil Diamond, Joan Baes, Franco Battiato, Fabrizio De Andre, David Bowie, Neil...

Shqipëria një çmendinë, ku vrasësit janë deputetë dhe hajdutët ordinerë ministra… – nga Edison Ypi

Shqipëria një çmendinë, ku vrasësit janë deputetë dhe hajdutët ordinerë ministra... nga Edison Ypi Një çmendinë... e quan gazetari Edison Ypi, Shqipërinë, duke uruar që...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.