back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Donika Kastrioti

Napoli nderon Donika Kastriotin, bashkëshorten e Heroit Kombëtar – Gjergj Kastrioti – Skënderbeu – nga Frank Shkreli

Napoli nderon Donika Kastriotin, bashkëshorten e Heroit Kombëtar – Gjergj Kastrioti – Skënderbeu nga Frank Shkreli Një pllakë përkujtimore në Napoli për nder të Mbretëreshës Shqiptare...

Donika Kastrioti – Nuk guxon të harrohet – nga Fahri Xharra

Donika Kastrioti - Nuk guxon të harrohet nga Fahri Xharra Ishte gruaja e Skënderbeut dhe fatin e ka patur të njëjtë me shumë bashkëshorte të...

“Skënderbeu” i Belinit mes shqiptarëve më në fund… nga Fotaq Andrea & Dritan Muka

“Skënderbeu” i Belinit më së fundi ,mes shqiptarëve. Zbulim i rrallë historik Ikonografi skënderbegiane nga Fotaq Andrea & Dritan Muka Nuk është ëndërr, as zhgjëndërr, por...

Nuk kemi shtrembëruar vetëm historinë tonë, por dhe të gjithë boshtet filozofike të Njerezimit – nga Genc Hoti

Nuk kemi shtrembëruar vetëm historinë tonë, por dhe të gjithë boshtet filozofike të Njerezimit. nga Genc Hoti Vini re se çfarë ka ndodhur! Për të kuptuar...

Etëhem Haxhiademi – Skëndërbeu – Tragedi me Pesë Akte

Etëhem Haxhiademi Skëndërbeu - Tragedi me Pesë Akte  Tiranë 1935 - Shtëpija Botonjëse “Kristo Luarasi" Parathanëje Këtë rradhë këndonjësvet të ndershëm u parashtroj nji tragedi tjetër, subjekti i...

A mundet Adolf Hitleri – të jetë i Derës së Arianitëve të Arbërit?!?*

A mundet Adolf Hitleri  - të jetë i Derës së Arianitëve të Arbërit?!?* Edhe sikur kjo të jetë e vërtetë, po edhe sikur kjo të mos...

Me shkrue të vërtetën nuk asht kurrë vonë… Frida Sadedini (1914 – 2004) nga Fritz Radovani

Me shkrue të vërtetën nuk asht kurrë vonë... Frida Sadedini (1914 - 2004) nga Fritz Radovani Çdo dosje e nji të burgosuni politik asht nji libër antikomunist! Proces...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.