back to top
33.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Aziz Blloshmi

Kush ishte Aziz Selman Blloshmi, i zhdukur nga komunistët bashkë me 34 intelektualë të tjerë – nga Bedri Blloshmi

Kush ishte Aziz Selman Blloshmi, i zhdukur nga komunistët bashkë me 34 intelektualë të tjerë nga Bedri Blloshmi Aziz Blloshmi lindi në Bërzeshtë në vitin 1903. Ai...

Jeta dhe Vepra e piktores Lumturi Blloshmi – përgatitur nga Bedri Blloshmi

Jeta dhe Vepra e piktores Lumturi Blloshmi përgatitur nga Bedri Blloshmi Lumturi Blloshmi lindi më 23.08.1944, në Tiranë, nga martesa e Aziz Blloshmit dhe Nadire Blloshmit,...

Haki N. Blloshmi (1908-1944) Prof. Ernest Koliqi përkujton heroin e lirisë Haki Blloshmi

Haki N. Blloshmi (1908-1944) Prof. Ernest Koliqi përkujton heroin e lirisë Haki Blloshmi Haki Blloshmi lindi në 1908 në Berzesht t'Elbasanit. Msimet e para i kreu...

Spaç 21-23 Maj 1973, 40 Vjetori i Flamurit pa yll…

Spaç 21-23 Maj 1973, 40 Vjetori i Ngritjes së Flamurit pa yll Bedri Blloshmi 05.19.2013 (voal) Miku im i paepur... Bedri Blloshmi - nga Jozef Radi Autori...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.