back to top
28.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

At Shtjefën Gjeçovi

“Thesare etnografike” i Viktor Gashit, Pasaportë vlerash në shekuj nga Pëllumb Gorrica

Muzeumet e trishta të shpirtit shqiptar nga Jozef Radi 18 Maji asht dita Ndërkombtare e Muzeve dhe Muzeumeve...! Si popull i nji kulture të lashtë, i nji...

Skeda Biografike Petro Zheji (Wikipedia)

Skeda Biografike Petro Zheji (Wikipedia) Petro Zheji ka lindur në Gjirokastër më 16 tetor 19291], jeton në Tiranë. Ka qenë arsimtar, përkthyes i sprovuar dhe...

Dom Lazër Shantoja: Kujtime françeskane

Dom Lazër Shantoja Kujtime françeskane... Ishem kûnd katër a pêsë vjeç. Em atë (dritë i baftë shpirti) më muer nji ditë të dielle mbasdite për dore...

Kisha në kopsht të Gethsemanit… At Zef Pllumi

Kisha në kopsht të Gethsemanit Zef Pllumi: Rrno vetëm për me tregue (pjesë të zgjedhuna) 28 Nandori 1944, qe nji ditë e ftohtë, e zymtë, ndoshta...

Mbi Kullën e Ngujimit në Theth… Ilir Seci

Mbi Kullën e Ngujimit në Theth... Ilir Seci Kulla trikatëshe në kët foto asht nji Kullë unikale në krejt trojet Shqiptare... Ajo njihet me emnin...

At Shtjefën Gjeçovi O.F.M. nga Fritz Radovani

At  Shtjefën  Gjeçovi O.F.M. nga Fritz Radovani At  Shtjefën  Gjeçovi ka lé 140 vjetë ma parë (1873) Kanuni i Lekë Dukagjinit Asht botue 80 vjet ma...

At Shtjefën Gjeçovi nga Lazër Radi

At Shtjefën Gjeçovi... nga Lazër Radi (Mjegullnaja e kujtimeve - Prizreni pjesa e parë) Rrallë herë të rastis në jetë të shohësh në kupëqiellën e natës nji kometë...

Familja Juka: Mes nderimeve dhe persekutimit Anila Dushi

Familja Juka, Mes nderimeve dhe persekutimit nga Anila Dushi (2010) Pronarë tokash, përpunues mëndafshi dhe tregtarë, pjesëtarë të familjes Juka, kontribuan edhe financiarisht për luftën...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.