back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Artan Lame

Dokumenti i ri që pritet të ngjallë shumë debat… nga Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave

Dokumenti i ri që pritet të ngjallë shumë debat… Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave Ari që mori me vete Mbreti Zog dhe dokumenti i ri që...

Mashtrimet për Mandatin e Dytë s’mund të na cënojnë qëndrueshmërinë e Mandatës së Tretë… – nga Elona Caslli

Mashtrimet për Mandatin e Dytë s'mund të na cënojnë qëndrueshmërinë e Mandatës së Tretë…* nga Elona Caslli Artan Lame nuk do t'i kisha rimarrë fjalët tuaja...

Fakte dhe dokumente nga Bashkëpunimi i Komunistave shqiptarë me Fashizmin dhe predikimi i tyre antifashist!!! Përmbledhje materialesh.

Fakte dhe dokumente nga Bashkëpunimi i Komunistave shqiptarë me Fashizmin dhe predikimi i tyre antifashist!!! Përmbledhje materialesh... Regjistrimi i Nexhmije Xhuglinit në Partinë Fashiste Meqë tani jemi...

Ismail Kadare dhe Edi Rama në serbisht… nga Romeo Kodra

Ismail Kadare dhe Edi Rama në serbisht... nga Romeo Kodra Lajmi i botimit të Kadaresë, me Nëpunësi i Pallatit të Ëndërrave, dhe Edi Ramës, me...

Reforma në drejtësi… nga Ilir Hashorva

Reforma në drejtësi... nga Ilir Hashorva Kush dominon drejtësinë, dominon pushtetin... Në mitologjinë fetare, në mënyrë metaforike, është treguar dëshira dhe shpresa e njeriut për një të...

Jo vetëm “Hymni i Flamurit” – Paolo Muner

Jo vetëm “Hymni i Flamurit” - Paolo Muner Disa kuriozitete mbi “himnet e tjera kombëtare” shqiptare, në ag’ të Pavarësisë Në shtypin shqiptar të disa muajve...

Ne ishim komunistë… shokë të Enverit…

Ne ishim komunistë... Shokë të Enverit! Tiranë, 1965... Enver Hoxha, udhëheqës i Partisë së bashku me kuadro të larta të Shtetit dhe të Ushtrisë. Nga e majta:...

Edhe unë kam me dalë me JU me e mbrojtë Piramidën…

  Edhe unë kam me dalë me JU me e mbrojtë Piramidën... nga Jozef Radi Piramidën kam pasë rast me e pa ndër t’parat ditë të saja, atherë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.