back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ardian Kyçyku

Bashkëkohësia dhe Literatura e Diasporës – Intervistë e Leka Ndojës për gazetarin Ben Andoni

Bashkëkohësia dhe Literatura e Diasporës Intervistë e Leka Ndojës për gazetarin Ben Andoni 1.Mendoni se studimi i letërsisë së diasporës do të dimensionojë ndryshe letërsinë shqiptare? Studimi i...

Pena që s’u thyen – Condeie Care Nu S-Au Frânt – Me krijime të Lazër dhe Jozef Radit (Revista Haemus – 2020)

Pena që s'u thyen - Condeie Care Nu S-Au Frânt Me krijime të Lazër dhe Jozef Radit (Revista Haemus - 2020)   Lazër Radi Scriitor, jurist, publicist, traducător,...

Vendlindja e autorit është kryeqyteti botëror i personazheve të tij letrarë – Intervistë me shkrimtarin Arbër Ahmetaj

Vendlindja e autorit është kryeqyteti botëror i personazheve të tij letrarë Intervistë me shkrimtarin Arbër Ahmetaj “Forca e përshkrimit psikoanalitik na zhyt në një ekzistencë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.