back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Adriano Celentano

Nga internimi, te ndalimi i këngës për 20 vite – nga Mimoza Kuchly

Nga internimi, te ndalimi i këngës për 20 vite. nga Mimoza Kuchly Pse u ndëshkua Çelentano shqiptar! Ka njerëz për të cilët nuk arrin të...

“Hymne të artit, frymëzuar nga bukuria e jetës” – Pjesë nga intervista e Gjon Shllakut

“Hymne të artit, frymëzuar nga bukuria e jetës...” Doli në qarkullim libri kushtuar kantautorit Françesk Radi Pjesë nga intervista e Gjon Shllakut Libri është në shitje në...

Enigma – nga Muçi Xhepa

Enigma nga Muçi Xhepa Janar 1975. Dimër i akullt. Ditë e zymtë. Ora tre pasdreke duket si të ketë trokitur mbrëmja. Re të zeza shiu kanë...

Pak fjalë për Françesk Radin… – nga Gjon Shllaku

Pak fjalë për Françesk Radin... nga Gjon Shllaku Jo rastësisht, muzika e Françesk Radit më ka bërë përshtypje gjithmonë. Fillimisht, ndoshta sepse rritesha në një ambient ku...

Nxitoj ta jetoj jetën time… – nga Adriano Celentano

Nxitoj ta jetoj jetën time... nga Adriano Celentano Duke numëruar vitet e mia kam kuptuar se kam më pak kohë për të jetuar nga këtu e...

Letër e padërguar e Françesk Radit për Adriano Celentanon… – nga Dhurata Hamzai

Letër e padërguar e Françesk Radit për Adriano Celentanon nga Dhurata Hamzai E shkroi në fillim shqip me shkrim dore. Bashkëshortja Tefta Radi rrëfen se çfarë...

“Françesk Radi e kreu revolucionin e tij” – nga Shpend Sollaku – Noé

Datën 3 prill ma kujtonin të tjerët, si ditë të lindjes time. Këtë datë, për fat të keq,do ta kujtoj tash e mbrapa edhe...

“Një monument për Françesk Radin” tek Liqeni (gazeta shqip)

“Një monument për Françesk Radin" tek Liqeni Gazeta Shqip Një vit lamtumire, Franko!” Miq dhe pasionantë të muzikës së Françesk Radit do të bëhen bashkë në...

Linci – dy rrëfim nga Ilir Demalia dhe Ilir Seci

Mosmirnjohja asht vesi ma i keq thotë Shekspiri. Shoqëria jonë jo vetëm po i harron, por dhe po mundohet t'i harrojë ata që u...

Artist modest dhe i mrekullueshëm… nga Raimonda Moisiu – Esse In Memoriam të Françesk Radit

Artist modest dhe i mrekullueshëm... nga Raimonda Moisiu Esse-In Memoriam të Françesk Radit   Françesk Radi ishte njeri i përzemërt, fisnik dhe tejet modest, talent me shpirtin e...

Françesk Radi: Elektronika ka shkatërruar muzikën, montazhierët kanë zëvendësuar kompozitorët

Françesk Radi: Elektronika ka shkatërruar muzikën, montazhierët kanë zëvendësuar kompozitorët Intervistoi: Julia Vrapi Kantautori i njohur Françesk Radi, gjatë aktivitetit të tij muzikor ka sjellë këngë, të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.