back to top
25.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Adriana Dine

Historia e një poezie të Visarit, mbas burgjeve – nga Dine Dine

Historia e një poezie të Visarit, mbas burgjeve nga Dine Dine Shumë pak kohë mbasi isha liruar nga burgu, troket dera e shtëpisë në...

Librat janë hakmarrja jonë kundër së keqes që kaluam… – nga Visar Zhiti

Librat janë hakmarrja jonë kundër së keqes që kaluam… nga Visar Zhiti Mesazh i shkrimtarit Visar Zhiti, në promovimin në “Vatër” të librave të bashkëvuajtësit...

Letërsia e burgosur, promovim dhe një debat në “Vatër” – nga Sokol Paja

Letërsia e burgosur, promovim dhe një debat në “Vatër” nga Sokol Paja - Dielli Vatra promovoi veprat “Alida” dhe “Gjyqi i Shopenhauerit” të Adriana & Dine...

Të jetosh i përjashtuar… nga Adriana Dine

Të jetosh i përjashtuar... nga Adriana Dine Një nga ngjarjet më të dhimbshme të jetës sime, ndoshta ngjarje e cila ndryshoi shumçka brenda meje qe...

Shpirt i një nëne… rrëfim nga Adriana Dine

Shpirt i një nëne... rrëfim nga Adriana Dine Për Sulltana Dine (Kaziu) Kur nisa t'i hedh në letër disa kujtime të jetës sime, mendova që shkrimin...

Sa herë ndalem… dhe shoh pas në jetën time… Adriana Dine

Sa herë ndalem... e shoh pas në jetën time... nga Adriana Dine Jeta e krejt brezit tim, e gjithë atyre që lindën në vitet '60,...

Rrëfim për fëmijën tim… Adriana Dine

Rrëfim për fëmijën tim... nga Adriana Dine ...që e keqja mbi fëmijët të mos përsëritet kurrë!! Nuk është në natyrën time të ankohem, kështu shumë gjëra...

Falenderim për 10.000 lexuesit… nga Jozef Radi

 Falenderim për 10.000 lexuesit... nga Jozef Radi Falenderim për 10.000 vizitorët e sitit, dhe 30.000 klikimet e tyre Sot, mbas nji pune të gjatë, mbas lodhjesh e sakrificash...

“Ferri” i Qafë Barit dhe “Parajsa” e nji familje qafbarase Adriana Dine

Nga “Ferri” i Qafë Barit te “Parajsa” e nji familje qafbarase... rrëfim nga Adriana Dine Ishte 7 janar i vitit 1983. Bënte një dimër i acartë, dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.