Shpresa vdes e fundit – Visar Zhiti

Shkrim i Visar Zhitit tetor 2000

“…Lazër Radi, është simbol i triumfit mbi vdekjen, i njeriut që s’u rropos dot nga dallgët e zeza të Ferrit, që thyen prangat e harresës me fjalën – aq sa modeste dhe të vërtetë, sa emocionuese edhe te bukur, të cilën vuajtja e hatashme s’e egërsoi, përkundrazi e bëri flutur të dritës…
Në shkrimet e Lazër Radit ka nji prirje drejt dritës drithëronjëse, nji mospërulje dinjitoze të kohës, duke e vështruar si patriark ‘yllin e tij të mirë’…” Visar Zhiti

 

Kliko mbi foto per ta zmadhuar…

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Shkrime gazete  Etiketat: , , ,

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook