back to top
32.5 C
Tirana
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Shpresa vdes e fundit – Visar Zhiti

Gazeta

Shkrim i Visar Zhitit tetor 2000

“…Lazër Radi, është simbol i triumfit mbi vdekjen, i njeriut që s’u rropos dot nga dallgët e zeza të Ferrit, që thyen prangat e harresës me fjalën – aq sa modeste dhe të vërtetë, sa emocionuese edhe te bukur, të cilën vuajtja e hatashme s’e egërsoi, përkundrazi e bëri flutur të dritës…
Në shkrimet e Lazër Radit ka nji prirje drejt dritës drithëronjëse, nji mospërulje dinjitoze të kohës, duke e vështruar si patriark ‘yllin e tij të mirë’…” Visar Zhiti

 

Kliko mbi foto per ta zmadhuar…

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.