back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024

Perla e Myslim Murrizit… – nga Adriatik R. Dosti

Gazeta

Myslim Murrizi ne debate televiziveMyslim Murrizi ne debate televizive
Myslim Murrizi ne debate televizive

Perla e Myslim Murrizit…

nga Adriatik R. Dosti

Nëse nuk do kish qëndruar në Parlament kur shokët e tij e braktisën me të drejtë atë çerdhe krimi e antishqiptarizmi… nëse nuk do kish pranuar postin e detyrën e nën-kryetarit te parlamentit të bastardit Rama… e nëse nuk do kish krijuar Parti me vehte 2 vjet më parë teksa çoi ujë në mullirin e Ramës e ju prishi punë e imazh demokratëve… absolutisht që për mua Myslim Murrizi që ka më shumë të mira se sa të këqija në jetën e tij politike… do kish mbetur politikani më i preferuar… pasi ndryshe nga shumica e tyre është pozitiv në shumë aspekte e gjykuar nga shumë këndvështrime…
Unë personalisht… megjithatë e ndjek shpesh me kënaqësi Murrizin… sepse më pëlqen që është i drejtpërdrejtë, flet me emra, shifra e fakte konkrete… dhe ka shumë batuta pikante e humor në komunikimin e tij pa dorashka e pa maskë…
Nejse… të mos zgjatem kot e të mos ju a bëj kokën daulle…
I pyetur se çfarë mendonte ai dhe se si e shikonte ai Partinë e Lulëzim Bashës, Gaz Bardhit, Alibeajt, Bejkos, Gjekmarkajt, Salianjit-Gridës, Açkës, Joridës, Pampurit, etj., Murrizi dha përgjigjen më të bukur , më të saktë e më të mençur që unë kam dëgjuar deri më sot… ndaj dhe unë jo me kot e quajta: Perla e Murrizit…
“Po çfarë Partie leshi janë ata, o milet! Aty janë grumbulluar 7 burra që kërkojnë gra… 7 gra që kërkojnë burra… 3 burra që kërkojne burra e 3 gra që kërkojnë gra…?!”
Hahahahaha… Brilante!
No comment!

Marre nga muri i FB i Adriatik R.D. 11 qershor 2023

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.