back to top
12.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Luigi Maria Ugolini (1895-1936) – Shqiptarët (Albania Antica)

Gazeta

Ugolini në zbulimet e Butrintit
Luigi Maria Ugolini dhe zbulimet në Butrint

“Shqiptarët,

janë prej racave ma të vjetra europiane,

shpëtue për mrekulli

e mbrritë deri në ditët tona…!”

Luigi Maria Ugolini (8 shtator1895 -10 tetor 1936)
Luigi Maria Ugolini (8 shtator1895 -10 tetor 1936)

(Albania Antica fq.25)

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.