back to top
25.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024

“Fundjava me Musine Kokalarin në Vjenë” – Referent Jozef Radi

Gazeta

Me Musineja në Vjenë - 19 mars 2023
Me Musineja në Vjenë – 19 mars 2023

“Fundjava me Musine Kokalarin në  Vjenë”

Referent Jozef Radi

1.
Paralelet e jetës së Musine Kokalarit e të Jozef Radit janë shumë të fuqishme. Të dy janë shkrimtare e të dy kanë mbajtë mbi vedi peshën e diktaturës.
2.
Sfidën me dhanë jetën e nji shkrimtarit, në nji kandvështrim origjinal, në të cilin as vetë shkrimtarit Radi, ndoshta nuk i ka shku në mendje e kam pranu me gzim.
Musine Kokalari & Lazër Radi, studente në Romë
Musine Kokalari & Lazër Radi, studente në Romë
1.
Die Parallelen zwischen den Leben von Musine Kokalari und Jozef Radi sind sehr stark und haben viel gemeinsam. Beide sind Schriftsteller und beide haben die Last der Diktatur getragen.
2.
Die Herausforderung, das Leben eines Schriftstellers in einer originellen Perspektive zu geben, an die selbst der Schriftsteller Radi wahrscheinlich nicht gedacht hat, nahm ich mit Freude an.
PS – Ora e takimit: 17:00

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.