back to top
16.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024

Fjalë të urta të hebrejve për paranë

Gazeta

Ylli i Davidit dhe shkrimi Hebraik
Ylli i Davidit dhe shkrimi Hebraik

Fjalë të urta të hebrejve për paranë

1.Ata që s’kanë pare s’kanë asgja, po ata që kanë pare s’kanë gjithçka!
2.Gjithçka rrotullohet rreth bukës dhe vdekjes.
3.N’se ke pare n’xhep je i bukur, inteligjent e këndon mirë gjithashtu!
4.Mos u ban njaq i ambël, sa t’hanë, as njaq i hidhtë, sa me të vjellë.
5.Paret nuk të bajnë të lumtun, po me to qahet ma pak.
6.N’derë të suksesit keni me gjetë të shkrueme dy fjalë: Hymja dhe Dalja!
.
Përshtati jozef radi

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.