back to top
29.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Faik Konica (1875-1942) – Shqiptaret

Gazeta

Faik Konica (1975-1942)
Faik Konica (1875-1942)

“Duke parë dhe duke dëgjuar,

bota mësojnë ment dhe ndërtohen.

Ne shqiptarët s’marrim dot mësime;

malet të tunden dhe të rrëkëllehen,

ne nuk e ndryshojmë mënyrën tonë.

Mbani mirë këtë që po u thom:

në njëqint vjet, në vafshim si vemi,

do të jemi aqë poshtë sa dhe sot.”

Related Images:

More articles

1 Koment

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.