back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Kosova Letrare

Opera e Kosovës, prezanton “Goca e Kaçanikut” të Rauf Dhomit dhe baritonin Hektor Leka, në rolin e Plakut

Opera e Kosovës, prezanton "Goca e Kaçanikut" të Rauf Dhomit dhe baritonin Hektor Leka, në rolin e Plakut Në radhë të parë dua të falenderoj nga...

Sipria Poetike e Azem Shkrelit – nga Naime Beqiraj në 85 vjetorin e lindjes së poetit

Sipria Poetike e Azem Shkrelit nga Naime Beqiraj në 85 vjetorin e lindjes së poetit Prej librit të parë me poezi “Bulëzuat” (1960) deri në i fundit...

Mallkimi dhe Kosova – Fjala e shkrimtarit Petro Marko

Mallkimi dhe Kosova Fjala e shkrimtarit Petro Marko Ëndrra ime për të vajtur qoftë edhe një herë të vetme në Kosovë,ku më respektojnë si shkrimtar e...

Filmi në Shqipëri dhe Kosovë – (1969-2019) – 50 vjetori i Kosovafilmit

Filmi në Shqipëri dhe Kosovë (1969-2019) 50 vjetori i Kosovafilmit Kosovafilmi (1969) - organizatë për prodhimin, distribuimin dhe shfaqjen e filmave shqiptarë në Krahinën e Kosovës.   Ajo që kishte...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.