back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Radi & Radi

6385 POSTIME
344 KOMENTET

Primo Shllaku vs Frederik Reshpja

Primo Shllaku vs Frederik Reshpja (1941 - 2005) Mendojmë se Reshpja âsht nji fenomen disi mâ i veçantë se dy shkrimtarët paraardhës e me të cilët...

Oscar Wilde

  "Ajo grua që s’arrin me i ba të magjishme gabimet e veta, ajo asht thjesht nji femën...!"

Fernando Pessoa

  “Të jesh asht lodhje, të ndjesh asht dhimbje, të mendosh asht shkatërrim...”

Rocco Fierro

"Heshtja asht përplot me pyetje pa asnji përgjigje...!”

Arthur Schopenhauer

“Te nji njeri shihet gjithnji maja dhe jo fundi...”  

Alfred de Vigny

  “...Vetëm heshtja asht madhështore, gjithçka tjetër asht dobësi!”

Odisea Elitis

"...Pranverën edhe po nuk e gjete... sajoje...!"

Dekoratë për perandorin e perandorisë “Koha Jonë” – 22.01.2009 (tirana observer)

Dekoratë për perandorin e perandorisë "Koha Jonë" 22.01.2009 (tirana observer) Kaloi fazat tamam si një perandori. U themelua, u ngrit, pësoi kulmin dhe në fund...

Urim miqsor për gjithë miqtë e mi për 2011! Jozef Radi

Urim miqsor për gjithë miqtë e mi për 2011! Jozef Radi, me 31 dhjetor 2010 Sonte në mesnatë mbyllim nji kapitull... dhe hapim nji...

Publikimet duhen bërë duke marrë përsipër përgjegjësi personale – nga Drita Ivanaj

Publikimet duhen bërë duke marrë përsipër përgjegjësi personale nga Drita Ivanaj* Vërej, me hidhërim të thellë, se në gazetën e së shtunës së kaluar, prof. Nasho Jorgaqi...

Cikël Poetik – nga Ervina Dervishi

Cikël Poetik nga Ervina Dervishi Pak fjalë në kujtim ë Bajram Hysenit (Kovaçi) Bajram Hyseni ka qenë redaktori i parë de facto i poezive të mia,...

Feja në shërbim të vëllazërimit dhe atdheut… – nga Jozef Radi

Feja në shërbim të vëllazërimit dhe atdheut... nga Jozef Radi Në Durrës perkujtohen dy martirë të demokracisë Në teatrin “Aleksandër Moisiu” u kujtuan shëmbëlltyrat e Atë Vinçenc Prennushit...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.