back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Shkurt, 2023

Dokumenti i ri që pritet të ngjallë shumë debat… nga Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave

Dokumenti i ri që pritet të ngjallë shumë debat… Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave Ari që mori me vete Mbreti Zog dhe dokumenti i ri që...

Kur, Pse dhe Si u formua teoria pellazgjike mbi gjenezën e Gjuhës Shqipe? – nga Genci Hoti

Kur, Pse dhe Si u formua teoria pellazgjike mbi gjenezën e Gjuhës Shqipe? nga Genci Hoti Kritika mbi një teori që mbizotëron sot në Shoqërinë Shqiptare...

Edvin Dallaverja – nga Ylli Dylgjeri

Edi Rama - Edvin Dallaverja nga Ylli Dylgjeri ...Dallavera nëpër zyra, dallavera në pazar, dallavera me të huaj, dallavera me shqiptar' Vetëm, vetëm dallavera, dhe në...

Puna fizike biçikleta dhe buka e grurit – nga Agim Xh. Dëshnica

Puna fizike biçikleta dhe buka e grurit nga Agim Xh. Dëshnica Sapo vendi ynë i vogël, u lidh me Kinën e Madhe, në korrik, me vendim...

Ora e ligë e mardhënieve shqiptare amerikane – refleksion nga Ndriçim Kulla

Ora e ligë e mardhënieve shqiptare amerikane refleksion nga Ndriçim Kulla Në kujtimet e Imzot Zef Simonit, prift katolik dhe shkrimtar që ka vuajtur në burgjet...

“Ishulli i Gjarpërinjve” – një tjetër reality show i formatit BBV Albania – nga Andrea Zalli

Ishulli i Gjarpërinjve “Ishulli i Gjarpërinjve” - një tjetër reality show i formatit BBV Albania nga Andrea Zalli Meqë po shkon drejt fundit Big Brother VIP Albania...

Letër e Hapur Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit – nga Visar Zhiti

Një përgjigje elegante, për të mos u përzier në çorbën e qokave, ku ca emra ftohen për garniturë e të tjerë për të ndarë pazaret...

Këngët popullore arvanitase – nga Ymer Çiraku

Këngët popullore arvanitase nga Ymer Çiraku Në një udhëtim para disa vitesh në Athinë, më ra në dorë libri me afër 400 faqe: “Antologjia e këngëve...

Nuk kemi parë gjë akoma…! – nga Milaim Nela

Nuk kemi parë gjë akoma...! nga Milaim Nela Skandali më i madh në historinë e FBI-së - thotë Washington Examiner! 12 milione evro zhvatje vetëm prej Shefqet...

Të ftuem të brishtë… (Ospiti fragili) – prej Erri De Luca

Të ftuem të brishtë… prej Erri De Luca Shpërthejnë gjëmimet nën tokë, ndërsa në qiell dritat blu të natës, n’atmosferë aurora borealis, si dikur n’Aquila,...

Skandaloze – për mua… Normale – për të tjerë – reagim nga Frida Vokopola – Gjoka

Skandaloze - për mua… Normale - për të tjerë reagim nga Frida Vokopola - Gjoka Gjatë qëndrimit tonë njëjavor në Tiranë, se bashku me Albert Gjokën,...

Historia e publikimit te “Raportit Sekret” të Hrushovit në Kongresin e XX të PK të Bashkimit Sovjetik – nga Saimir Z. Kadiu

Victor Grajevski Historia e publikimit te “Raportit Sekret” të Hrushovit në Kongresin e XX të PK të Bashkimit Sovjetik nga Saimir Z. Kadiu 67 vjet më parë......

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.