back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Shkurt, 2023

“Kenkan mbushun malet me borë” dhe Martin Gjoka – nga Eno Koço

“Kenkan mbushun malet me borë” dhe Martin Gjoka nga Eno Koço ‘Kenkan mbushun malet me borë’ është kënga apo motivi që ka zgjuar interes të veçantë...

Njerëz që e meritojnë të quhen “Njerëz” – Rreth veprës “Burgu i Spaçit” të disidentit Dine Dine – nga Lek Mirakaj

Njerëz që e meritojnë të quhen “Njerëz” nga Lek Mirakaj Rreth veprës “Burgu i Spaçit” të disidentit Dine Dine Pas librit “Mbi Varkën e Karontit”, dëshmi e...

Ku janë ikonat e shqiptarizmës Ernest Koliqi e Mustafa Kruja? – Thirrjet e shqiptarëve që po shuhen, nga Gani Mehmetaj

Ku janë ikonat e shqiptarizmës Ernest Koliqi e Mustafa Kruja? Thirrjet e shqiptarëve që po shuhen, nga Gani Mehmetaj Nxorëm qeleshet e bardha nga arkat e...

Pabesia – nga Bukra Hysenukaj Kastrati

Pabesia nga Bukra Hysenukaj Kastrati Ishte viti 2001. Një kohë e vështirë për dikë, (për më tepër femër) pa baza e përkrahje në një qytet të...

Ismail Kadare, Pasdite – nga Ben Blushi dhe nje reagim nga Çerçiz Loloçi

Ismail Kadare, Pasdite nga Ben Blushi Duke i uruar Ismail Kadaresë ditëlindjen, po botoj bisedën që kam bërë me të si pjesë e librit tim "41...

Psikologët: Fëmijët me intelegjencë të lartë zotërojnë këto karakteristika…

Psikologët: Fëmijët me intelegjencë të lartë zotërojnë këto karakteristika Shumica e prindërve kanë dëshirë të mendojnë se fëmija i tyre është inteligjent Por, çfarë thonë psikologët...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.