back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Prill, 2014

Duke përkujtuar 7 prillin… e 75 viteve më parë Klodi Stralla

Duke përkujtuar 7 prillin... e 75 viteve më parë nga Klodi Stralla "...Më 7 prill 1939, në mëngjes herët, shpërtheu lufta epike e popullit tonë kundër...

Një amerikane në Shqipëri…

Një amerikane në Shqipëri - 10 zakonet që ka fituar Kate, vullnetarja nga Amerika Kate është një amerikane e cila ka ardhur në Shqipëri për...

Robert Kiyosaki (1947) – Gabimi

“Mos lejoni që nji gabim i madh t'ju shkojë dëm... Mësoni prej tij!”

Shkò Meshàr – Poezi nga Gjosho Vasija

Shkò Meshàr - Poezi nga Gjosho Vasija “Meshari” i Gjon Buzukut, libri i parë i shkruem në gjuhën shqipe, u ekspozue për nji periudhë njimujore...

2 Prill 1991 – 2 Prill 2021… nga Fritz Radovani

2 Prill  1991 - 2 Prill 2021...*  nga Fritz Radovani Kështu  tha…  Ramiz  Alia: “veç n’ futa e degermia...  zbukurohet Shqipëria!” Kaluen plot 30 vjet… Si sot...

Ejëll Miculi – Koha që ndryshon

“Qyshse u shpik baroti, shpata mbet veç për sportivët, qyshse doli interneti, gazetat mbetën veç për servilët…!"

Arbana – tregim nga Ferdinand Laholli

Arbana - tregim nga Ferdinand Laholli (Nga Cikli “Savra në kujtimet e mia nga Gjermania”) Saçi i diellit përvëlonte atë fillim shtatori të vitit 1982, e...

Dante Alighieri – (1265 -1321) – Njeriu

"Njerëz jeni, dhe jo kope delesh të dalme mendsh…!" "Parajsa" 

Portreti me një sy! nga Dine Dine

Portreti me një sy! nga Dine Dine Është një rastësi e çuditshme që, sa herë na mungonin materiale në ndërtim, në fermë do të planifikoheshin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.