Ronald Reagan (1911-2004) – Komunizmi

Ronald Reagan (1911-2004)

Ronald Reagan (1911-2004)

“Thuhet, se veç n’dy vende funksionon komunizmi,

së pari në qiell ku s’i nevojitet askujt,

dhe së dyti në Ferr ku e kanë pasë kohë ma parë…”

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Aforizma e ditës  Etiketat: ,
Një përgjigje
  1. valerio Tha:

    Aty ku ata mbrrijnë dhe lëshojnë rranjë… edhe parrizin e kthejnë në ferr…!

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook