back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Thomas S. Eliot

Pjetër Bogdani – shkrimtar dhe prijës – nga Ndue Ukaj

Pjetër Bogdani - shkrimtar dhe prijës nga Ndue Ukaj Bogdani në historinë kulturore e letrare shqiptare Historinë kulturore të një populli e formojnë personalitetet e ngjarjet me...

Dekodimi i vonë i “hermetizmit” të Zorbës, një humbje për letërsinë shqipe – nga Emi Krosi

Dekodimi i vonë i “hermetizmit” të Zorbës, një humbje për letërsinë shqipe nga Emi Krosi Çfarë është e bukura?! Gjithmonë kam pyetur vetes, sidomos në...

Një përkthim me vlerë i teksteve biblike – nga Isak Ahmeti

Një përkthim me vlerë i teksteve biblike nga Isak Ahmeti Përkthimi mi i ri i teksteve biblike, i teksteve të Psalmeve, në shqip, vjen me librin:...

Bob Dylan: “Unë jam poet dhe e di këtë”… përgatiti nga Ilir Seci

Bob Dylan: "Unë jam poet dhe e di këtë"... përgatiti nga Ilir Seci Në vitin 2004, revista "Newsweek" botonte një artikull me titull "Bob Dilan -...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.