back to top
29.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shekulli

Ja si duhet bërë hapja e dosjeve… Kastriot Dervishi

Ja si duhet bërë hapja e dosjeve... Interviste e Kastriot Dervishit me Dashamir Biçakun Studiuesi dhe ish- drejtori i Arkivit të Ministrisë së Brendshme, ofron idenë...

Dënimi i krimit në çdo kohë është akt kulture Uran Butka

Bomba në Konsullatën Sovjetike... dhe dënimi pa gjyq i 22 të pafajshmëve 63 vjet më parë, më 26 shkurt 1951 u ekzekutuan nga regjimi komunist...

Shuhet njeriu që përjetësoi burrin e gjallë të vdekur…

Shuhet njeriu që përjetësoi burrin e gjallë të vdekur... Ritet mortore shqiptare Është shuar në moshën 92-vjeçare personazhi i një fotoje të rrallë që domosdo duhet...

Si e rrëzuan monumentin e diktatorit… (Shekulli 2005)

Si e rrëzuan monumentin e diktatorit (Shekulli 2005) Petro Luarasi, dëshmitar okular në ngjarjen e 20 shkurtit 1991, rrëfen se çfarë ndodhi atë ditë, si...

Kocaqi: Pavarësia Shqiptare ishte vepër e politikës Austro-Hungareze!

Historiania Elena Kocaqi: Pavarësia Shqiptare ishte vepër e politikës Austro-Hungareze! Pavarësia nuk u arrit as me shumicë të thjeshtë votash. Historia Shqiptare e censuruar Pavarësia e...

Kriza e kujtesës së brezit të sotëm Umberto Eco

Kriza e kujtesës së brezit të sotëm Umberto Eco/ studiues, shkrimtar "Bota është duke kaluar kohëra të trazuara. Të rinjtë e sotëm nuk mendojnë për...

Aktorja Ema Andrea dedikim kryeministrit Rama…

Aktorja Ema Andrea dedikim kryeministrit Rama... Aktorja e mirënjohur Ema Andrea i ka kushtuar një status në facebook Kryeministrit Edi Rama, në lidhje me ftesën...

Kujtim Spahivogli portret nga Ferdinand Radi (1993)

Kujtim Spahivogli - portret nga Ferdinand Radi (1993) Biografi artisti Në revistën kinematografike "Sovjetski ekran", ishte botuar një fotografi dhe poshtë saj titulli "Studenti brilant". Bëhej fjalë për...

Tufina’s Dinasty… tre shekuj që vërtit orët e shqiptarëve! esse Jozef Radi

Tufina's Dinasty... Tre shekuj që vërtit orët e shqiptarëve! esse nga Jozef Radi Rrallë është përdorur ndër shqiptarë termi Dinasti... sepse s'ka pasë kuptim...! ...

Blerta Zhegu: Te ne, muzikë e mirë – ajo komerciale…!

  Blerta Zhegu: Te ne, muzikë e mirë - ajo komerciale...! Valeria Dedej (shekulli) Blerta Zhegu, sopranoja lirike interpretoi në Universitetin e Arteve një koncert me repertor...

Shqipëria e 23 burgjeve e 48 kampeve të përqendrimit

Shqipëria e vogël e 23 burgjeve dhe 48 kampeve të përqendrimit (sh) Në kabinetet e Muzeut Historik Kombëtar u promovua albumi “Terrori komunist në Shqipëri”....

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.