back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shejzat

Tahir Kolgjini: Shqiptarët n’Jugosllavi dhe gjuha e unjisuar (Shejzat)

Takim me vizionarët... nga Jozef Radi Gjithnji i kam adhurue vizionarët... Janë Ata që jetojnë njiherësh kohën e tyne po edhe krejt kohnat që...

Migjeni dhe unë nga Ernest Koliqi (1974)

Migjeni dhe unë... nga Ernest Koliqi (1974) Dosja e “Arbërisë” Kush merret me politikë duhet të llogarisë edhe pasojat që rrjedhin nga një veprimtari e tillë,...

Duke kujtue Kardinal Mikel Koliqin Dr. Lazër Radi (1997)

Duke kujtue Kardinal Mikel Koliqin nga Dr. Lazër Radi Fati e ka dashtë, që në nji hark prej gjashtëdhjetë vjetësh të takohem disa herë me Dom Mikel...

Nacionalizmi shqiptar dhe fqinjët tanë… Ardian Ndreca

Nacionalizmi shqiptar dhe fqinjët tanë... Ardian Ndreca 31 gusht 2013(fb) Nacionalizmi asht nji prej fenomeneve moderne ma të pakapshme nga pikëpamja konceptuale, mbasi ai ndërron...

Flijimet e Nanës Shqiptare Tahir Kolgjini (poemth)

Nji ndjesë paksa e vonë... nga Jozef Radi Poemthi “Flijimet e Nanës Shqiptare” i Tahir Kolgjinit, pa as ma të voglin dyshim, hyn në fondin e...

“Rrushja e Rexhës, n’fund t’livadhit…” nga Agim Gashi (fb)

Balada e Rrushes së Rexhës... nga Jozef Radi Para disa ditësh, në faqen e Agim Gashit, ndër punët e shumta të tij që fut në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.