back to top
24.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Selia e Shenjtë

10 vjet pa ty o Dr. Pjetër Pepaj – nga Fritz Radovani

10 vjet pa ty o Dr. Pjetër Pepa nga Fritz Radovani Pritja me buzqeshjen Tuej dashamirse në klinikën dentare të Shkodrës, s’na lejon me kalue përvjetorët...

30 vjet Marrëdhënie diplomatike midis Shqipërisë e Vatikanit – nga Saimir Z. Kadiu

30 vjet Marrëdhënie diplomatike midis Shqipërisë e Vatikanit nga Saimir Z. Kadiu Duke përkujtuar 30 vjetorin e Marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Vatikanit… dhe një...

Letrat e Papa Kalisti III dërguar Gjergj Kastriotit Skënderbeu në vitin 1457 – nga Lutfi Alia

Letrat e Papa Kalisti III dërguar Gjergj Kastriotit Skënderbeu në vitin 1457 nga Lutfi Alia Në shekujt XIV-XV, Albania përjetonte qytetërimin perëndimor në tërë rrafshet e zhvillimeve...

Imzot Prend Doçi, Abat i Mirditës Pal Doçi (1993)

Imzot Prend Doçi - Abati i Mirditës (1846-1917) Pal Doçi (1993) Në gjurmë të figurave të historisë kombëtare Në një raport mjaft të hollësishëm, që konsulli...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.