back to top
16.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Rozafa Shpuza

A e din se… – poezi nga Rozafa Shpuza

A e din se... poezi nga Rozafa Shpuza A e din se biçikletën e msova para abetares e gjunjt e coptuem prej rrëzimit i lyva me pështym tue...

Pse i duhen poetat nji vendi? – Elegji e letrave shqipe! – esse nga Gjergj Jozef Kola

Pse i duhen poetat nji vendi? - Elegji e letrave shqipe! esse nga Gjergj Jozef Kola Për festivalin ndërkombtar të poezisë në Kosovë 1. Ma parë se me...

Nana i qindiste kryq dimnat – Libër poetik i Rozafa Shpuzës

Nana i qindiste kryq dimnat - Libër poetik i Rozafa Shpuzës Poezia e Rozafës futet në shkollën e quajtur “letërsi qytetase”, e cila, veçanërisht në...

Fëshfërimë hapash mbi shtroje… Cikël poetik nga Rozafa Shpuza

Kur vihesh per kundruall Rozafa Shpuzës, ndjehesh si përballë nji Ypsiloni: S'di nga me marrë: kah poezia apo kah fotografia e saj...! Kur futesh në...

Për vjedhsit e kohës dhe dhuruesit e emocioneve nga Jozef Radi

Për vjedhsit e kohës dhe dhuruesit e emocioneve nga Jozef Radi Reflektim rreth shkrimit “Esenca feminile në poezinë sotme shqipe” nga Aristea Kola, botue në gazetën...

Jam pendue… nga Rozafa Shpuza

Jam pendue... nga Rozafa Shpuza Jam pendue se kajherë kam harrue me ujit lulet në ballkon e prej pakujdesisë teme ato janë tha... jam pendue, kur nade...

E Keqja asht nji etyd pa dritë – poezi nga Eri Omari

E Keqja asht nji etyd pa dritë... cikël poetik nga Eri Omari   E keqja âsht nji etyd pa dritë Edhe pa e kundrue hiç ndíhet n'ajri ...mâ...

Lumi i kohës… Cikël Poetik nga Desantila Qerimaj

Desantila Qerimaj - pjesë e nji fenomeni poetik... nga Jozef Radi Desantila Qerimaj, asht artiste ende e papërcaktueme qartë... po me vizione të qarta në gjithçka merr...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.