back to top
22.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Robert Prennushi

“Kenkan mbushun malet me borë” dhe Martin Gjoka – nga Eno Koço

“Kenkan mbushun malet me borë” dhe Martin Gjoka nga Eno Koço ‘Kenkan mbushun malet me borë’ është kënga apo motivi që ka zgjuar interes të veçantë...

Kam një milion gjëra për të thënë… – Ermal Meta – Krenari Kombëtare nga Robert Prennushi

Kam nji milion gjana me t'thanë... Ermal Meta - Krenari Kombëtare nga Robert Prennushi “Un milione di cose da dirti” - Ermal Meta - orgoglio nazionale Asht...

“Violinisti i mirënjohun Ndoc Shllaku dhe shkolla që themeloi” – nga Robert Prennushi

Violinisti i mirënjohun Ndoc Shllaku dhe shkolla që themeloi nga Robert Prennushi* Tue marrë shkas nga nji përvjetor i randësishëm, siç asht 50 vjetori i Shkollës...

Prenkë Jakova dhe muzika e tij me temë fetare nga Robert Prennushi

Prenkë Jakova dhe muzika e tij me temë fetare nga Robert Prennushi Me 18 qershor të këtij viti (2017), kompozitori Prenkë Jakova me krijimtarinë e tij...

A u ka mësue gja jeta e Lazër Radit bijve biologjikë e ideologjikë të persekutorëve…?! nga Robert Prennushi

Ajo që më vjen keq asht se e humba rininë… Sa do kisha muejt me dhanë e sa do kisha muejt me punue sikur t’mos...

Nji reflektim mbi figurën e át Vinçenc Prennushit – Martir i fesë dhe i demokracisë

Nji reflektim mbi figurën e át Vinçenc Prennushit Martir i fesë dhe i demokracisë (4.9.1885 - 19.3.1949) Ky shkrim u mbështet i gjithi mbi shënimet dhe krejt...

At Martin Gjoka, kompozitori i simfonisë dhe operës së parë shqiptare

At Martin Gjoka, kompozitori i simfonisë dhe operës së parë shqiptare nga Virtyt Omari Si e retushoj sistemi komunist emrin e mësuesit të muzikantëve ma të mirë shqiptare Kompozitori...

Muzikologu dhe studiuesi i apasionuar… Tonin Zadeja

Muzikologu dhe studiuesi i apasionuar i historisë së muzikës shqiptare... In memoriam të Tonin Zadesë... nga Robert Prennushi  Me 4 janar 2011, në moshën 85-vjeçare, u shue...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.