back to top
25.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Rexhep Ismaili

50-vjet krijimtari letrare-shkencore – Curriculum Vitae Biografi e shkurtë Një jubile i veçantë për Isak Ahmetin

  50-vjet krijimtari letrare-shkencore - Curriculum Vitae Biografi e shkurtë Një jubile i veçantë për Isak Ahmetin I - Jeta I lindur në Stubëll të Epërme, Komuna e Vitisë (1946), pas...

Pjetër Bogdani, mjeshtër i gjuhës dhe i stilit – nga Martin Camaj

Pjetër Bogdani, mjeshtër i gjuhës dhe i stilit nga Martin Camaj  “...Ashtu ende prej i meje bukuriin e gjuhësë nuk e kee ndjerë nd'anët, përse tue...

Pjetër Budi (1566 – dhjetor 1622) – 450 Vjetori i Lindjes

Pjetër Budi (1566 - dhjetor 1622) Kater Vjersha nga Pjetër Budi “O i Pa fat Njerii ..." O i pa fat njerii, Gjithë ndë të keq harruom, I dhani...

Primo Shllaku: Letërsia gege nuk ka vdekë… intervistë nga Fatmira Nikolli*

Primo Shllaku: Letërsia gege nuk ka vdekë... intervistë nga Fatmira Nikolli* "Letërsia shqipe dhe dialekti” ishte Konferenca Shkencore Ndërkombëtare që u mbajt më 20 nëntor 2015 në Bibliotekën...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.