back to top
29.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Pushteti

Caligula – simbol i sundimit pervers nga Klodi Stralla

Caligula - simbol i sundimit pervers nga Klodi Stralla Në Histori me emrin e Caligulës (12 e.r.- 41 e.r.), perandorit të tretë romak, vrarë nga të...

Të rrëfesh nji traumë dhune… Nji e grua rrëfen mbas 30 vitesh

Të rrëfesh nji traumë dhune... Nji e grua rrëfen mbas 30 vitesh Para pak kohe mora nji mesazh të ndrojtun, prej nji gruaje të panjoftun... ku...

Herodoti – (484-425 p.K.) – Dija dhe Pushteti

“Kjo asht vuejtja ma e madhe për nji njeri... Me pasë dije pafund dhe asnji lloj pushteti...!” 

Carl Gustav Jung (1875-1961) – Pushteti dhe Dashnia

“Atje ku dashnia mbretnon, s'ka dëshirë pushteti, atje ku pushteti sundon mungon dashnia. Pse ato i bajnë hije njena tjetrës...!” 

Leonardo Sciascia – Pushteti

  "Siguria e pushtetit, ngrihet mbi pasigurinë e qytetarëve..."

George Bernard Show – Pushteti

“Pushteti nuk e korrupton Njeriun... po nëse në pushtet ngjiten pushtat... pushtat e korruptojnë pushtetin…”

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.