back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Njeriu i Ri

Mirënjohje për Roger Scruton – nga Albert Bikaj

Mirënjohje për Roger Scruton* nga Albert Bikaj Në kujtim të Sër Roger Scruton, filozofit, shkrimtarit dhe artistit të thellë anglez, i cili, ndryshe nga kolegët...

Çfarë e pengoi pendimin e persekutorëve të regjimit komunist? – nga Agim Baçi

Çfarë e pengoi pendimin e persekutorëve të regjimit komunist? nga Agim Baçi ...23 Gushti është vetëm një ditë që na bashkon ndërkombëtarisht për të përkujtuar atë...

Eksportimi i Njeriut te Ri… nga Dodë Mëlyshi

Eksportimi i Njeriut te Ri...* nga Dodë Mëlyshi Në verën e vitit 1993, gjatë pushimeve verore shkova dhe punova tre muaj si argat në Greqi. Ishte...

Mjaft me metodat neokomuniste…! – Shënim nga Thanas L. Gjika

Mjaft me metodat neokomuniste...! Shënim nga Thanas L. Gjika Duke lexuar shumë gazeta që botohen në Shqipëri dhe komentet që u shtohen shumë artikujve nuk ka...

Shënime mbi një libër të harruar nga Rigels Halili

Shënime mbi një libër të harruar nga Rigels Halili Kur përmend autorët, të cilët rihynë në letërsinë shqipe në fillim të viteve 90’ të shekullit të...

Saharaja e Europës është afër nga Yzedin Hima

Saharaja e Europës është afër nga Yzedin Hima Kur ra regjimi komunist në Shqipëri, kishte një përputhje midis njeriut të ri dhe mjedisit ku vepronte ky...

Një ndjesë e ndjerë ndaj një problemi madhor! nga Rezart Palluqi

Një ndjesë e ndjerë ndaj një problemi madhor! nga Rezart Palluqi “...nga ana ime i kërkoj të falur publike zotit Ndrenika, ngaqë kritika ime ndaj tij...

Plakja e Njeriut të Ri… nga Nesti Gjeluci

Plakja e Njeriut të Ri… nga Nesti Gjeluci “Çka është kujtesa për njeriun, është historia për civilizimin...” Fulton Sheen Mënyra e festimit të përvjetorit të çlirimit të Shqipërisë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.