Nyjet-Arkivit për » “Nana Mbretneshë” «

Një “Zonjë e zezë…” që nxiu jetët e shumë prej nesh Dine Dine

Një “Zonjë e zezë…” që nxiu jetët e shumë prej nesh… Dine Dine Kur pashë librin “Zonja e zezë – Nexhmie Hoxha” menjëherë u godita nga titulli. Në dukje i thjeshtë, Lexo Me Teper.

Kanga e dhimbjes së nji nane… nga Jozef Radi

Kanga e dhimbjes së nji nane… nga Jozef Radi Ky shkrim i kahershëm, mund të lexohej me ose pa kët shënim… Ka ma shumë se gjashtë vjet që e kam shkrue, dhe Lexo Me Teper.

Duke kujtue Musine Kokalarin… Dr. Lazër Radi (1993)

Duke kujtue Musine Kokalarin… Dr. Lazër Radi (1993) Me rastin e 10-vjetorit të vdekjes Ndonëse nji vit ma parë kisha qenë në Romë për nji kohë krejt të shkurtë, pothuej kalimthi, prap Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook