back to top
19.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Martesa

Monologu i një martese të zakontë – poezi nga Enkeleda Ristani

Pak fjalё pёr poezinё dhe Ristankёn Nuk asht poezia fatkeqe pse s'lexohet sa duhet, janё fatkeqё njerzit moskuptues dhe kohnat pёrballё saj, qё ende s'e...

Nji martesë e vizatueme si poezi… nga Jozef Radi – Lidias…

Nji martesë e vizatueme si poezi... nga Jozef Radi kushtuar Lidias... Ferrara di Monte Baldo asht nji katund krejt i vogël, vendosë diku ndër shpatet...

Mos e ruej njeriun tand… Poezi nga Elinda Marku

Mos e ruej njeriun tand... Poezi nga Elinda Marku   Tutit, sime motër ditën Martesës   Mos e ruej njeriun tand, sidomos po qe burri yt duke i dëshmue...

Anton Çehov (1860-1904) – Martesa

“Nji martesë e lumtun mundet me ekzistue vetëm midis nji burri shurdh dhe nji gruaje të verbër...!”

Anton Çehov (1860-1904) – Martesa

"...Nëse i frikeni vetmisë, mos u martoni...!" 

Anton Çehov (1860-1904) – Martesa

"Një martesë e lumtun mundet me ekzistue... veç midis nji burri shurdh dhe nji gruaje të verbume..."

Bashkë me Schopenhauerin… nji copë e thyer vetvete Jozef Radi

Bashkë me Shopenhauerin... nji copë e thyer e vetvetes... nga Jozef Radi  (2013) Arthur Shopenhauer, mbetet nji nga filozofët më të pushtetshëm të formimit tim......

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.