back to top
8.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Marsida Najdeni

Lista e tironasve të egzekutuar, të pushkatuar ose të vrarë në burg dhe rrethana misterioze – nga Marsida T. Najdeni

Lista e tironasve të egzekutuar, të pushkatuar ose të vrarë në burg dhe rrethana misterioze nga Marsida T. Najdeni “Arkiva Online e Krimeve dhe Viktimave të...

Jeta mahnitëse e Xhemal Farkës – Marsida Najdeni

Nuk e mbaj mend kur e kam hasë për herë të parë emrin e Xhemal Farkës, por duke qenë se sa herë shikoj mbiemna...

Kuzhina e Ballkanit: Trahanaja nga Elsa Pichon

Kuzhina e Ballkanit: Trahanaja nga Elsa Pichon (francezja e natyralizuar shqiptare) Braktisni sushin, tutje me fahitat, ju siguroj se ekstravaganca e re e kuzhinës do të jetë:...

Nënkampioni i botës lënë në hije… Marsida Najdeni

Nënkampioni i botës lënë në hije... nga Marsida Najdeni I pari shqiptar fitues i një medalje në Olimpiadë. Ai vdiq, pa e ditur se ishte fituesi...

“Ëndrra e ndaluar, por jo e pajetuar e Nuri Beshirit” Marsida Najdeni

“Ëndrra e ndaluar, por jo e pajetuar e Nuri Beshirit” shkrim nga Marsida Najdeni Familja e shquar e Beshirëve, që nga i pari i tyre...

Mendime te nje qytetarje… nga Marsida Najdeni

Mendime te nje qytetarje… nga Marsida Najdeni E dua qytetin tim! Tiranën është vështirë mos ta duash nëse je lindur e rritur aty me breza. Syresh...

Kur harrohet ajka e një shoqërie… nga Marsida Najdeni

Kur harrohet ajka e një shoqërie... nga Marsida Najdeni Kushtuar Profesor Gëzim Kaceli, krijuesi i dhjetra valleve folklorike Shqiptare… dhe jo vetëm Atij… m.najdeni Gëzim Kaceli ishte...

Historia e Cenit – (MTN)

Historia e Cenit -  (MTN) Humor pikant m'dialektin e Tironës Ka qen i burr ke lagjia jon, pastë rafmet, qi e qujshin Cen. Me origjinë ishte...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.