back to top
13.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mark Kakarriqi

Kongresi i Triestes 1 – 4 Mars 1913

Kongresi i Triestes 1 - 4 Mars 1913 110 vjetori i Ngjarjeje të Rëndësishme në Histori Me kët shkrim pak më të plotë mbi Kongresin e...

Deri kur në Shërbim të Anmikut… – Letër e Hapët Abaz Ermenit – Kol Bibë Mirakaj

Deri kur në Shërbim të Anmikut Letër e Hapët Abaz Ermenit Përgjigjet Kol Bibë Mirakaj Nju Jork - Qershor 1967 “...Besoj se shprehi ndiesitë e mbarë Popullit Shqiptar, se...

Sa aktuale…! Edhe mbas 101 vjetësh!! Fritz Radovani

Sa aktuale…! Edhe mbas 101 vjetësh!! nji refleks nga Fritz Radovani Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë… Atdhetari Mark Kakarriqi, nji bashkpuntor i Luigj Gurakuqit dhe...

Përmbytja… në Zjarr… nga Fritz Radovani

Përmbytja... në  Zjarr... nga Fritz Radovani Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë... Ishte viti 1944... Vjeshtë. Ishim në Dajç të Bregut Bunës te daja im, Don...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.