back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

"Majat e Shalës"

Libri “Stërgjyshërit tanë në Epikën Historike, shek. XIX” i Gëzim Ziles – nga Lazër Stani

“Stërgjyshërit tanë në Epikën Historike, shek. XIX”  Libri i Gëzim Ziles nga këndshikimi i Lazër Stanit Rose W. Lane (Rous U. Llein) në librin e...

Beteja e pafundme e Gruas Shqiptare për Pronën – nga Pertefe Leka

Beteja e pafundme e Gruas Shqiptare për Pronën nga Pertefe Leka* Vepra e Rose Wilder Lane për Shqipërinë është “The Peaks of Shala” (Majat e...

Rose Wilder Lane, amerikania… pas së cilës u dashuruan ministrat e malësorët.

UET-Press sjell “Rose Wilder Lane dhe shqiptarët” Rose Wilder Lane, amerikania... pas së cilës u dashuruan ministrat e malësorët.  Intervistë me autoren Eleni Laperi, jeta e gazetares...

Rose Wilder Lane, mikja amerikane e shqiptarëve… Ilir Seci

Rose Wilder Lane, mikja amerikane e shqiptarëve... studim nga Ilir Seci Lidhur me librin "Majat e Shalës", ("The Peaks of Shala"), të autores amerikane Rouz...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.