back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Lasgush Poradevi

Tre Poezi – Tre Poetë – nën leximet e Emrije Krosit

Elemente hermetike në poezinë e Gaspër Palit nga Emrije Krosi Në hullinë e poezisë moderne shqipe të viteve '30-të, bën pjesë edhe poezia e poetit shkodran...

Kënga – nga Lasgush Poradeci

Kjo poezi e lirikut Lasgush Poradecit, është një botim i hershëm, jashtë dy librave të tij: "Vallja e yjeve", botuar në vitin 1933, dhe...

Elegji për Naim Frashërin – poemë nga Et’hem Haxhiademi

Në kërkim të Tragjikut të Madh Et’hem Haxhiademi nga Jozef Radi *** Qofsh i mallkue, i poshtun, ti përjetë, Prej nesh edhe prej zotit të vërtetë. Zemra...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.