back to top
27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“Kuqezi”

Histori e Përgjakur: Kampi famëkeq i Tepelenës dhe disa skica të Lek Pervizi

Histori e Përgjakur Kampi famkeq i Tepelenës dhe disa skica te piktorit Lek Pervizi Me rastin e paraqitjes së disa vizatimeve të Kampit të Tepelenës, që u bë...

Përtej nji urimi për 2015 nga Lek Pervizi

Përtej nji urimi për 2015 nga Lek Pervizi Editorial i Revistes “Kuqezi” Numri 94 “Mos e kërko bizhdilën në synin e tjetrit, kur e ke traun...

Doli Nr. 80 i Revistës KuqeZi… Editorial nga Lek Pervizi

Përshëndetje nga revista Kuq e Zi Doli Nr. 80 i kësaj Reviste, dhe ajo tashma hyn vitin e XXI të saj. Revista është e...

Ringjallja e Enver Hoxhës nga Frank Shkreli

Ringjallja e Enver Hoxhës nga Frank Shkreli Nuk mjaftonte portreti po duheshin edhe ylli i kuq dhe drapri e çekani të bolshevizmit kriminal stalinian. Turpi...

Urim për njizet vitet e revistës “Kuqezi”!

Urim për njizet vitet e revistës "Kuqezi"!

Vargje për dritën… gdhendun në terr… esse nga Jozef Radi

Vargje për dritën... gdhendun në terr... esse Jozef Radi (2003) (Rrekje me hy n'shpirtin e librit “Gjurmë të Humbuna”, të Lek Pervizit...) Poet i heshtun e...

Pervizi: “Orlandi i Çmendun”, nga gulaget n’Panteonin shqipes…

Promovohet ne Tirane "Orlando i çmendun" nga Jozef Radi Ditën e hënë, me 17 qershor, 2013 në sallën “Tefta Tashko” të Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.