back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kisha e Shën Gjergjit

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike – reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts – Letër e hapur

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts *Letër e hapur për anëtarët e Federatës VATRA Të dashur bashkëkombas, vatranë! Misioni për anëtarësinë...

Erdhën Vatranët Besnikë të Nolit – Shoqëria Atdhetare Besa Besë

Erdhën Vatranët Besnikë të Nolit Shoqëria Atdhetare Besa Besë "Mbahu Nëno, mos ki frikë, se ke djemtë në Amerikë…" Noli “Pata kënaqësinë të pres sot një grup...

Historia rreth së vërtetës së blerjes së godinës (Benan) të Vatrës – nga vatrani Ramiz Mujaj

Historia rreth së vërtetës së blerjes së godinës (Benan) të Vatrës nga vatrani Ramiz Mujaj Për herë të parë “Vatra” e pat blerë godinën apo (Benan)...

Dyshimet nuk janë shpifje… – përgjigje Prof. Thanas Gjikës nga Valentin Lumaj

Dyshimet nuk janë shpifje - përgjigje Prof. Thanas Gjikës nga Valentin Lumaj I dashur Thanas Gjika, Nëse me drejtohesh mua si kundërshtar i Vatrës, mund të më...

Kishat e braktisura të Roskovecit – nga Lindita Komani

Kishat e braktisura të Roskovecit* nga Lindita Komani Pak ditë më parë u gjenda për punë në Roskovec dhe vizitova kishën e Shën Nikollës dhe kishën...

Faik Konica Gjeniu dhe Nderi i Kombit Shqiptar – nga Agim Xh. Dëshnica

Faik Konica Gjeniu dhe Nderi i Kombit Shqiptar nga Agim Xh. Dëshnica “Kush nuk është i verbër s’mundet të mohojë që sot për...

100 vjet nga themelimi i “Krahinës Autonome të Korçës” nga Klodi Stralla

100 vjet nga themelimi i “Krahinës Autonome të Korçës” nga Klodi Stralla 10 dhjetori i këtij viti, për qytetin e Korçës në veçanti, por edhe për...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.