back to top
18.5 C
Tirana
E premte, 14 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Jul Cezari

Aromë Shkodre në kujtimet e Dr. Jakov Milajt – nga Pertefe Leka

Aromë Shkodre në kujtimet e Dr. Jakov Milajt nga Pertefe Leka “U larguash nga Shkodra, pasi bëra fotografinë e fundit të Kel Marubi... dhe dëgjova si sa herë...

Malet Cerauniane – Malet e Vetëtimës

Malet Cerauniane - Malet e Vetëtimës nga Wikipedia, Enciklopedia e Lirë Pikat ma ta larta 2044 deri 2046 m (6706 deri 6713 ft) Koordinatat 40°11′53″N; 19°38′20,27″E Gur gëlqeror...

Pse po fryjnë Sirenat e Luftës? (Labirinti i Kaosit… Subkoshienca e Thanatosit) – nga Skënder Sherifi

Pse po fryjnë Sirenat e Luftës? (Labirinti i Kaosit... Subkoshienca e Thanatosit) nga Skënder Sherifi Nuk e di pse, apo dikund e di... por ky vit 2024...

“Cezari në Shqipëri” – libër i historianit Engjëll Gishti

“Cezari në Shqipëri”, - libër i historianit Engjëll Gishti Të dashur miq, Doli nga shtypi libri: “Cezari në Shqipëri”! Siç kuptohet edhe nga titulli, tema e...

“Darsia”, i Harun Grecës një libër mbi vendbanim i fisit ilir të daorsëve, me gjurma jete 3200-1500 vjet p. Krishtit nga Dalip Greca

"Darsia", i Harun Grecës një libër mbi vendbanim i fisit ilir të daorsëve, me gjurma jete 3200-1500 vjet p. Krishtit nga Dalip Greca -Në gjurmë...

Viti i Brishtë – Kalendari… nga Klodi Stralla

Viti i Brishtë - Kalendari... nga Klodi Stralla Për dashamirësit e Astronomisë Sot është 29 shkurt, një datë që përsëritet vetëm çdo 4 vjet. Viti që e...

Kriza e kujtesës së brezit të sotëm Umberto Eco

Kriza e kujtesës së brezit të sotëm Umberto Eco/ studiues, shkrimtar "Bota është duke kaluar kohëra të trazuara. Të rinjtë e sotëm nuk mendojnë për...

Pashko Gjeçi, Princi shqiptar n’oborrin mbretëror të Dantes

Pashko Gjeçi, Princi shqiptar në oborrin mbretëror të Dantes Dr. Moikom Zeqo (Koha Jonë 2006) Përkthimi mjeshtror i Dantes, është bërë nga i mrekullueshmi dhe i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.