back to top
34.5 C
Tirana
E shtunë, 22 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Jorge Luis Borghes

Detyra e artit dhe e artistit… – nga Jorge Luis Borghes.

Detyra e artit dhe e artistit... nga Jorge Luis Borghes. Detyra e artit është të shndërrojë gjithçka që na ndodh; ta shndërrojë gjithçka në simbole, në...

Me kohë… poezi nga Jorge Luis Borghes

Me kohë... poezi nga Jorge Luis Borghes  Me kohë mësohet edhe ai ndryshim i brishtë midis marrjes përdore dhe prangimit shpirtnor, mësohet se dashni s'do me thanë me...

Jorge Luis Borghes – Katër poezi të përkthyera nga Albert Bikaj

Jorge Luis Borghes - Katër poezi të përkthyera nga Albert Bikaj *** "Humbja ka një dinjitet që fitorja e zhurmshme nuk e meriton" *** "Nuk ka parajsa të...

Veç mundem me të dashtë, njashtu siç je… Jorge Luis Borghes

Veç mundem me të dashtë, njashtu siç je... poezi nga Jorge Luis Borghes Jo, s'mundem me iu dhanë zgjidhje krejt problemeve t'jetës as ndonji përgjigje s'kam...

Pa ty! – poezi nga John Keats

Pa ty! John Keats Në përkujtim të 218 vjetorit të lindjes nga Jozef Radi John Keats lindi në Londër, me 31 tetor 1795 dhe vdiq në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.