back to top
25.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Interrnimi

Bardha Gjon Markagjoni – prej moshës 20 vjeçare burg-internim-persekutim nga Fatbardha Saraçi – Mulleti

Bardha Gjon Markagjoni prej moshës 20 vjeçare burg-internim-persekutim nga Fatbardha Saraçi - Mulleti Bardha Gjon Markagjoni u lind në vitin 1925, në Mirditë, në familjen...

Përjetësisht “të Internuar”… nga Tanush Kaso

Përjetësisht "të Internuar"... nga Tanush Kaso Disa vite më parë, një televizion privat dha një emision me pamje nga vendinternimet e kohës së diktaturës, ku për...

Dy fjalë edhe prej meje, autorit të librit “E Penguara…” Lindita Dema – Harizaj

Dy fjalë edhe prej meje, autorit  të librit “E Penguara...” Lindita Dema - Harizaj Reagim  ndaj shkrimit "Vajzat e Interrnuara"... të Gj. Pervizit Sa herë shkoj...

Edira Merlika, nga kampet e përqendrimit drejtuese te “Ralph Lauren”

Edira Merlika... nga kampet e përqendrimit drejtuese te “Ralph Lauren” (intervistë) *** Ma shumë se nji vit ma parë, kur e lexova kët intervistë të...

Rose Dosti, në kampet e internimit të familjes

Rose Dosti, në kampet e internimit të familjes Gazetarja e Los Angeles Times e intervistuar nga Ani Jaupaj Të kishe një brimë miu, prej së cilës...

Letër prej nji mikut tim, që vlen ta lexojnë edhe të tjerë…

Letër prej nji mikut tim, që vlen ta lexojnë edhe të tjerë... I nderuar Jozef, uroj të jeni mirë. Përfitoj nga rasti dhe dua ta ndaj...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.