Nyjet-Arkivit për » Hirushja «

Dita e 100 viteve t’Hirushes – pothuej prrallë – nga Ilir Seci

Dita e 100 viteve t’Hirushes pothuej prrallë nga Ilir Seci Nji ditë Maji, Hirushja mbushi 100 vjeç… E kishte datëlindjen dikund aty kah mesi i muejit Maj, (data e saktë s’dihet, se ajo Lexo Me Teper.

Monumenti në Këmbë i Musinesë… nga Jozef Radi

Monumenti në Këmbë i Musinesë… nga Jozef Radi …Hymn për nji grua, për shumë gra, për gjithë gratë… Për Musine Kokalarin kam lexuar dhe dëgjuar shumë… kam dëgjuar atëherë kur ajo qe Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook