back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjosho Vasija

Armata e spiujve… 
Imazh nga Gjosho Vasija

Armata e spiujve... 
Imazh Poezi nga Gjosho Vasija (jo vetëm humor) "Po u tregojsha mbramë fëmijve se çka ndodhi n'Urë të Thive!! Nji spiju i armat's shqiptare që spiunonte...

Valentin Pervizi… një Odise e dhimbshme e shekullit të XX

Valentin Pervizi... një Odise e dhimbshme e shekullit të XX shkrim nga Eurial Vinka Valentin Pervizi, oficer i ri i gatshëm për t’i shërbyer Atdheut.
 47...

Shkò Meshàr – Poezi nga Gjosho Vasija

Shkò Meshàr - Poezi nga Gjosho Vasija “Meshari” i Gjon Buzukut, libri i parë i shkruem në gjuhën shqipe, u ekspozue për nji periudhë njimujore...

Në kërkim të nji fotoje të Mjeshtrit Çurçija Jozef Radi

Në kërkim të nji fotoje të Mjeshtrit Çurçija nga Jozef Radi Për nji kohë të gjatë kërkova nji foto të Gaspër Çurçisë në Google, mbasi...

Tromba në terr… Visar Zhiti

Para do kohësh, iu largue kësaj bote cinike e të mbrapshtë, pa fort zhurmë e bujë, njeriu i skenës dhe humorit “të ndaluem”, shkodrani...

“Metamorfoza e djallit…” humor nga Gjosho Vasija

"Metamorfoza e djallit..." poezi humoristike nga Gjosho Vasija “Shih pashë bukën kë po shoh…. posi xhanëm nuk po t’njoh? Kem pasë shpijat pranë e pranë, ...t’kam njoftë babë...

Të ngrihet Savra… të shkatërrohet Savra! Jozef Radi

Të ngrihet Savra... të shkatërrohet Savra! nga Jozef Radi Vitet ‘44-’54, do të mbesin në historinë shqiptare si vitet më të errta të terrorit komunist,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.