back to top
18.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

"Gazeta Shqiptare"

“Santa Semplicita!” – nga Fatos Lubonja

“Santa Semplicita!” nga Fatos Lubonja Jan Husi, teksa e ngjisnin mbi turrën e druve për ta djegur të gjallë, pasi e kishin zhveshur dhe i kishin...

Grotesk si në gërmimet e Tares nga Kolec Traboini – rreth letrës që Bilal Xhaferri i ka shkruar Enver Hoxhës

Grotesk si në gërmimet e Tares nga Kolec Traboini rreth letrës që Bilal Xhaferri i ka shkruar Enver Hoxhës Kaq qesharakë janë bërë këta që luajnë...

Praq Rado: Nga Thethi në Hollywood… një film për jetën time Fatmira Nikolli

Në studion e TV Alba Life në Staten Island - New York, i ftuar aktori i Hollivudit, shqiptari nga Thethi i Dukagjinit Praq Rado. Qe një bashkëbisedim i...

Bota Shqiptare pa Ernest Koliqin Kastriot Marku…

Bota Shqiptare pa Ernest Koliqin nga Kastriot Marku... Poeti, prozatori, dramaturgu, profesori, studiuesi, kritiku, esteti, eseisti, përkthyesi, gazetari, publicisti, botuesi dhe politikani Ernest Koliqi, profesor...

E vërteta dhe dashuria në ngadhënjim Menita Ljarja

Nji njohje, nji paraqitje dhe nji shkrim... nga Jozef Radi Sot, po paraqes për t'parën herë shkrimet e nji vajze të re, pothuej të panjoftun... Para...

“Shteti të na tregojë pse u vra babai ynë” Aurora Koromani

"Shteti të na tregojë pse u vra babai ynë" Aurora Koromani "Duam të dimë se pse u vra babai ynë...!" - Vilma Kaloshi, kërkon që...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.