back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gazeta “Bashkimi”

Krimet e komunizmit filluan gjatë luftës e u ligjëruan me Gjyqin Special nga Thanas L. Gjika

Krimet e komunizmit filluan gjatë luftës dhe u ligjëruan me Gjyqin Special nga Thanas L. Gjika (Me rastin e 75-vjetorit të Gjyqit Special mars-prill 1945)...

Atë Gjergj Fishta – Filozof, ideolog kombëtar dhe vizionar – nga Mërgim Korça

Atë Gjergj Fishta - Filozof, ideolog kombëtar dhe vizionar nga Mërgim Korça (Kumtesë për Sesionin e XIV-të të Trojet e Arbërit) Të nderuar Zonja/ Zotërinj pjesëmarrës në...

“Gremina e Dashurise” një nga fatkeqësitë e Greblleshit… nga Skifter Këlliçi

“Gremina e Dashurise” një nga fatkeqësitë e Greblleshit… nga Skifter Këlliçi Kisha kaluar 19 muaj në qelitë e burgut të Tiranës, kisha provuar mbi trupin tim...

Jeta në fshat nën terrorin e stalinizmit- hoxhist nga av. Xhafer Sadiku

Jeta në fshat nën terrorin e stalinizmit- hoxhist nga av. Xhafer Sadiku Në librin e tij, “Rreth politikës së PPSH për likujdimin e kulakëve si...

Don Pashko Muzhani nga Fritz Radovani

Don  Pashko  Muzhani nga Fritz Radovani Në 100 Vjetorin e Lindjes... Don Pashko Muzhani asht le me 31 Janar 1915, në fshatin Mushan të Shkodres. Kur ishte dhjetë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.