back to top
28.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Franco Battiato

Ata s’i përkasin cilësive të njeriut, as atyre vlerave ku unë bëj pjesë… Kantautori italian Franco Battiato – përgatiti në shqip Andrit Spahiu

  Ata s’i përkasin cilësive të njeriut, as vlerave ku unë bëj pjesë Kantautori italian Franco Battiato Përgatiti në shqip Andrit Spahiu Publikime për kulturën, personalitete të...

Këto krijesa… që me elegancë i quaj bythlëpirësa… – nga Lorena di Martino (LDM)

  Lorena di Martino, deri pak kohë më parë ishte një vajzë krejt e panjohur. Edhe sot e tillë është vetëm se disa video krejt...

Françesk Radi – nga Edison Ypi

Françesk Radi nga Edison Ypi Dëgjoja Beethoven, Vagner, Verdi, Shopen, Shtraus, Shostakovich, Çajkovski, Neil Diamond, Joan Baes, Franco Battiato, Fabrizio De Andre, David Bowie, Neil...

Përfundoi Sanremo 2016 – dhe paraqitja nga Radio Bocconi

Festivali i 66 i Muzikës Italiane - Sanremo 2016 Festivali i Sanremos, i zhvilluar prej datës 9 deri më 13 shkurt 2016, nën kujdesin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.