Nyjet-Arkivit për » Erina Çoku «

Një fluturim mbi Letrat (e) Ukës… – Refleksion mbi Veprën Trilogji të Erina Çokut nga Jozef Radi

Një fluturim mbi Letrat (e) Ukës… Refleksion mbi Veprën Trilogji – të Erina Çokut nga Jozef Radi Letrat (e) Ukës është një cikël poetik, që fillimisht ka qarkulluar në rrjetet sociale duke zgjuar Lexo Me Teper.

“Tjetërsimi” i njeriut përmes elementit postmodern, në poezinë e Erina Çokut – Libri Fill – nga Emrije Krosi

“Tjetërsimi” i njeriut përmes elementit postmodern, në poezinë e Erina Çokut – Libri Fill nga Emrije Krosi Shumë poezi sot kanë një tjetër rend të shkruari, si një përmbushje shenjash, ku shenjuesit Lexo Me Teper.

Erina Çoku – dhe Opusi i saj poetik – Trilogjia “Frymë” – 2022

Erina Çoku – dhe Opusi i saj poetik – Trilogjia “Frymë” – 2022 Trilogjia “Frymë” gjendet në libraritë “Adrion” dhe “Albania”. Titujt e veprave: “Fill” – “Rrëfime të vogla për shenja Lexo Me Teper.

“Tjetërsimi” i njeriut përmes elementit postmodern, në poezinë e Erina Çokut – nga Emrije Krosi

“Tjetërsimi” i njeriut përmes elementit postmodern, në poezinë e Erina Çokut nga Emrije Krosi Shumë poezi sot kanë një tjetër rend të shkruari, si një përmbushje shenjash, ku shenjuesit poetikë manifestojnë disa Lexo Me Teper.

Poeticum & Poetë – poezi nga Erina Çoku

Poeticum & Poetë – poezi nga Erina Çoku In Poeticum Kjo poezi ngjizur me sytë e veshët e tu, gropë e errët në gojën tënde, gur me lak në qafën tënde, pellg me ujë nën Lexo Me Teper.

U bâ ftyra jote poezi nga Erina Çoku

U bâ ftyra jote poezi nga Erina Çoku  Edhe pemt ma t’çuditshme kan fillu me çel veç teje qe priton prej sythi me dal e deg nuk bahesh kurr po s’ke faj, s’ke ftyra jote veç mu â tu Lexo Me Teper.

Mall për diçka të vdekun poezi – nga Jozef Radi – dhe emocione lexuesish në dy vite leximi

Mall për diçka të vdekun poezi nga Jozef Radi dhe emocione lexuesish në dy vite leximi A ke pesë minuta kohë me ia vjedhë së dielës, dhe unë kam me t’dhurue Lexo Me Teper.

Zot-ynë ra ndë liqen… – Cikël Poetik nga Erina Çoku

Zot-ynë ra ndë liqen… Cikël Poetik nga Erina Çoku Erina Çoku asht ndër poetet ma lojcake, ma të ndjeshme e ma transformiste të poezisë shqipe… Në çdo shfaqje të saj poetike ajo Lexo Me Teper.

Blaspoema… nga Erina Çoku

Blaspoema… nga Erina Çoku Erina Çoku, asht ndër lojcaket ma të rafinueme dhe ma të ambla të poezisë shqipe; asht shembëlltyra ma e plotë e grues-adoleshente që kur shifet në pasqyrë të Lexo Me Teper.

Poemat e Hueja të afërta krejt – nga Erina Çoku

Poemat e Hueja të afërta krejt nga Erina Çoku “poemat e hueja” titullohet libri i ri i poetes Entela Tabaku, i cili do të publikohet së shpejti nga Botimet Pegi. Një artiste, që Lexo Me Teper.

Dy poezi te fundit nga Erina Coku

Dy poezi te fundit nga Erina Coku A e din se nuk t’du? Ti nuk din gjâ, po un nuk t’du.   E ngase un nuk t’du, dhe kte s’e lun as guri toka asht shqetsu e Lexo Me Teper.

Poezi nga Erina Çoku – dhe nji shënim nga Jozef Radi

N’pikëpjekje me Poezinë e Erinës nga Jozef Radi Poezia ma së shumti i përgjan mushtit të vjeshtës, që nji ditë zbret prej vneshtave e na ndalet ndër sy, shfaqet ndër gota e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook