back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Elmi Berisha

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike – reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts – Letër e hapur

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts *Letër e hapur për anëtarët e Federatës VATRA Të dashur bashkëkombas, vatranë! Misioni për anëtarësinë...

“Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj” – Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21...

"Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj" Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21 Mars 2024 Ne anëarët...

Fati i kryetarit të Vatrës nuk është fati i Vatrës – nga Valentin Lumaj

Fati i kryetarit të Vatrës nuk është fati i Vatrës nga Valentin Lumaj (Në lidhje me mbledhjen e Vatranëve në Boston, me 17 mars 2024) Mirëmëngjes ju...

Shlyejni emnin tim, prej poshtërsive tueja! – Letër dërgue Dr. Pashko Camaj – nga Idriz Lamaj

Shlyejni emnin tim, prej poshtërsive tueja! Letër dërgue Dr. Pashko Camaj - nga Idriz Lamaj I përndershmi Dr. Pashko Camaj! Siç e dini, unë (Idriz Lamaj) jam përjashtue...

E dashur Iris Halili, të bëj thirrje të japësh dorëheqje nga kryesia ilegjitime e Vatrës! – nga Elida Buçpapaj

E dashur Iris Halili, të bëj thirrje të japësh dorëheqje nga kryesia ilegjitime e Vatrës! nga Elida Buçpapaj Ne ishim shumë mike, Iris. Ti bashkëpunoje...

Vala e përjashtimit të vatranëve të devotshëm nga “lidershipi” mafioz në Vatrën shekullore – Deklaratë e zotit Ramiz Mujaj

Vala e përjashtimit të vatranëve të devotshëm nga “lidershipi” mafioz në Vatrën shekullore. Deklaratë e zotit Ramiz Mujaj Kam shkruar disa herë me parë dhe përsëri...

Vatra është institucion që i ka përballuar me punën në interes të Kombit të gjitha rrebeshet e kohrave – znj. Nazo Veliu i...

  E njoh zonjën Nazo Veliu, qysh kur ishte vajzë gjimnaziste në shkollën e mesme 20 Tetori, në Lushnje, po edhe dhe si grua aktiviste...

Metafora e Vatrës së Shqiptarëve në SHBA sot – Në qumështin e bashkësisë po ndahet gjalpi nga hirra – nga Valentin Lumaj

Ditën e shtunë paradite, 14 tetor 2023, një numër i konsideruar vatranësh të rinj dhe veteranë u mblodhën tek selia e Vatrës duke shpresuar që kryetari...

Vatranët e bashkuar… dhe nji Vatër e mbyllur!

  Vatranët e bashkuar… dhe nji Vatër e mbyllur! Të nderuar Vatranë, Shpresoj që ky mesazh të ju gjejë të gjithë në shëndet të mirë dhe me...

Ku t’i nis e ku t’i sos, problemet në Vatër – nga Ramiz Mujaj

Ku t’i nis e ku t’i sos, problemet në Vatër nga Ramiz Mujaj Jam në Vatër që nga viti 1990. Kur hyra në Vatër për herë të...

Shënim nga një vizitë në Zërin e Amerikës dhe në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Washigton – nga Frank Shkreli

Shënim nga një vizitë në Zërin e Amerikës dhe në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Washigton nga Frank Shkreli Description automatically generated ëith medium confidence See...

Shuhet Dalip Greca Ikona e Diellit, Vatrës e Medias Shqiptare në Amerikë, Vatra – Mesazh Ngushëllimi

Shuhet Dalip Greca Ikona e Diellit, Vatrës e Medias Shqiptare në Amerikë, Vatra - Mesazh Ngushëllimi E nderuar familja Greca I shtrenjtë dhe i paharruar miku ynë i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.