back to top
33.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Elie Wiesel

Shoah (Holokausti) – që u ndërpre në Shqipëri… nga Artan Kafexhiu

Shoah (Holokausti) - që u ndërpre në Shqipëri… nga Artan Kafexhiu Autoritetet ushtarake italiane, nën komandën e kolonelit De Leo, kishin arrestuar një numër të konsiderueshëm...

Në magjinë e festivalit në Mantova Dionis Qirzidhi (2006)

Në magjinë e festivalit në Mantova... nga Dionis Qirzidhi Përshëndetje për mikun tim  të mirë Dionisin... Ky shkrim i gjatë por mjaft i ndjerë dhe i pasur...

Elie Wiesel

  “..Mbaj gjithnji nji qendrim! Asnjansia inkurajon shpesh shtypsin dhe asnjiherë viktimën... Heshtja i jep zemër gjithnji torturuesit dhe jo të torturuemit...”

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.