back to top
26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Dom Ndre Zadeja

Kunora e Bylbylave – poezi nga Dom Ndre Zadeja

Kunora e Bylbylave - poezi nga Dom Ndre Zadeja ...e pak rreshta për Marsin... Pranverën, Poezinë dhe Poetin Martir Nesër asht mars... pra e fusim majën e kambës...

“Dostojevski” i letërsisë shqipe nga Reshat Kripa

“Dostojevski” i letërsisë shqipe nga Reshat Kripa Ata kishin një dëshirë, një pasion aq të madh për të shkruar atë që mendonin, atë që ëndërronin,...

Lazër Radi: “Dedë Gjo’ Luli” përmes kujtimesh dhe veprës së Mark Ndojës

“Dedë Gjo' Luli” përmes kujtimesh dhe veprës së Mark Ndojës Parathania e Librit nga Lazër Radi Pesëdhjetë vjet ma parë, mbasditen e nji të djele...

Si u dorëzue dhe si u pushkatue Prek Cali… Valentin Pervizi

Si u dorëzue dhe u pushkatue Prek Cali... nga Valentin Pervizi Rrëfim nga Valentin Pervizi, i cili ndejti në burg ato ditë para ekzekutimit... Valentin Pervizi,...

Duke kujtue Kardinal Mikel Koliqin Dr. Lazër Radi (1997)

Duke kujtue Kardinal Mikel Koliqin nga Dr. Lazër Radi Fati e ka dashtë, që në nji hark prej gjashtëdhjetë vjetësh të takohem disa herë me Dom Mikel...

Tungjatjeta Lazër Radi! Llazar Vero (1992)

Lufta mediatike e Dr. Lazër Radit nga Jozef Radi Ky shkrim i gazetarit Llazar Vero, u botua me 14 maj të viti 1992 në gazetën...

Persekutimi i shkrimtarëve dhe artistëve… Visar Zhiti

Persekutimi i shkrimtarëve dhe artistëve nga diktatura komuniste... nga Visar Zhiti Ka patur një kohë paradoksale, të pabesueshme dhe të rëndë, aspak të largët, madje...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.